Hölgyklub

2014 máj. 31

Vadásznap Bőszénfán

A Somogyi Vadászhölgyek Klubja megalakulása óta idén ötödik alkalommal vett részt Somogy megyei vadásznapon. Nem érkeztünk üres kézzel most sem, trófeáinkon kívül sok-sok általunk készített házi süteményt vittünk, melyeket a kedves látogatók jó ízűen fogyaszthattak, adományért cserébe a Vadászok utcájában felállított sátrunknál. Az egész napos süti-akciónk eredményeképpen 260 000 Ft gyűlt össze, melyet ezúttal a Simonfán működő Zselici Vadvirág Óvoda javára adtunk át a nap végén. Az intézmény képviselői hálás szívvel, nagy örömmel fogadták ajándékunkat. Klubunk díszoklevél elismerésben részesült a vadászati kultúra terén kifejtett sokoldalú ténykedésünkért, karitatív munkánkért, a vadászat társadalmi elismertetéséért és elfogadtatásáért kifejtett tevékenységünkért. Az oklevelet Dr. Boda Pál és Pechtol János nyújtották át a színpadon. Klubunk tagjai nagyon örültek az elismerésnek. A főzőversenyen is részt vettünk, Klubunk színeiben Szabó Lászlóné Klári indult Kovács Zsoltné Zsuzsi és Bartal-Kovács Judit Dr. kukták segítségével. Előételként erdeimogyorós vadszalámit szolgáltak fel kokárda falattal, első főételként tárcsalapra szelídített vaddisznócsülök házimetélt babos tésztával, kovászos uborkával. Második főfogásként tűzdelt fácánmell libamájjal és stircelt burgonya került a szépen terített asztalra a gourmet zsűri elé, melynek olyan neves tagjai is voltak, mint Borbás Marcsi és Kocsonya Kálmán. A lenyűgözött zsűri különdíjjal értékelte a színvonalas lakomát és örök győztes elismerésben is részesült, hisz Klári és csapata Klubunk színeiben már háromszor nyert vadásznapi főzőversenyt. Kemenszky Kinga és Fenyvesi István is sokat készültek. Főztek nekünk bográcsban vaddisznósüldő pörköltet nyúlgombával ízesítve gánica körettel és a zsűri elé került még levelestésztában sült vaddisznófasírt vargánya savanyúsággal tálalva. A zsűri őket jutalmazta az első helyezettnek kijáró díjjal. Ezúton is gratulálunk a szép teljesítményükért és köszönet a sok önzetlen munkájukért. Többen adtunk vért a „Vadászok a civilekért véradó mozgalom” által szervezett véradáson. Az egész napos áldozatos munka után megfáradtan ám nagyon elégedetten zárhatta le Klubunk az ötödik közös vadásznapját.

 

Somogyvári Erika Rita, klubfelelős

Read 56 times
© 2019. OMVK Somogy Megyei Területi Szervezete. Minden jog fenntartva.

Keresés