Hölgyklub

2014 április 11

Zimony (Nándorfehérvár), születésnapi ünnepség

2014. április 11-én az a megtiszteltetés érte a Somogyi Vadászhölgyek Klubját, hogy meghívást kaptunk a Szerb Artemida Vadászhölgy Klub fennállása első évfordulójának megünneplésére. A meghívást Tamara Pesti Andjelkovic, az Artemida elnökasszonya tolmácsolta, amely 2014. április 26-án 17 órai kezdettel a zemuni Stara Kapetania étterembe szólt. A kedves meghívásnak eleget téve klubunk 4 fős delegációval – Csontos Diána, Kovács Zsoltné Zsuzsi,Tálos Tímea, és Szabó Lászlóné Klári – vettünk részt az ünnepségen. A megbeszélt időpontban és helyen vártak minket, majd elfoglaltuk a minden igényt kielégítő szálláshelyünket. 17 órakor kezdődött az ünnepség, ahol szinte barátként, szeretettel fogadtak. Bemutatkozás, fényképek készítése következett, majd átadtuk ajándékainkat, többek között klubunk első három évéről készült filmet dvd-n. A jeles eseményen részt vettek a szerb illetve a vajdasági Vadászszövetség vezető tisztségviselői, valamint az illetékes minisztériumok képviselői. Az Artemida elnökasszonya, Tamara köszöntötte a meghívott vendégeket, majd beszámolójában ismertette a megalakulásuk, majd az azt követő egy évük tevékenységét, közös vadászataikat, jótékonysági adománygyűjtő munkájukat, eredményeiket. Kitért a szponzorok, támogatók segítségére, akik pénzügyileg támogatták a klub első lépteit, ők köszönetképpen elismerő oklevelet kaptak. Az est során lehetőség nyílt a meghívott vendégek bemutatkozására. Somogyvári Erika klubszervező által megfogalmazott, a Somogyi Vadászhölgyek Klubja tevékenységét ismertető tájékoztatást elismerően fogadta a tisztelt közönség. Az évforduló hivatalos részét színvonalas vacsora, zene, tánc és szülinapi torta követte. Másnap a reggeli elköltése után vendéglátóink a nándorfehérvári várba vittek minket, ahol megcsodálhattuk történelmünk egyik dicsőségének helyszínét. Ezt követően látogatást tettünk a Milleneumi emlékműnél, a Hunyadi toronynál. Majd a Duna parton kellemes környezetben elfogyasztott ebéd mellett sokat beszélgettünk a vadászatról, a két klub jövőbeni kapcsolatáról, lehetőségekről és esetleges közös programokról. Kora délután már barátként búcsúztunk el egymástól a további együttműködés és találkozás reményében. Élményekkel gazdagon tértünk haza és hoztuk el az Artemida üdvözletét a Somogyi Vadászhölgyek Klubjának.

 

Szabó Lászlóné Klári

Read 26 times
© 2019. OMVK Somogy Megyei Területi Szervezete. Minden jog fenntartva.

Keresés